ERASMUS + na Słowacji. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławek   
niedziela, 05 marca 2017 21:18

ERASMUS+ na Słowacji:-)

W ramach programu ERASMUS + młodzież z Zespołu Szkół w Komornie kolejny raz wyjechała za granicę – tym razem na Słowację.  W dniach 26.02 – 04.-3 .2017 r. 13to osobowa grupa młodzieży pod opieką mgr Urszuli Pietruszki i mgr. Sławomira Jakoniuka uczestniczyła w czesko – słowacko – polskim spotkaniu młodzieży w Tatrach słowackich, w malowniczej górskiej miejscowości Zuberec.

Uczniowie wzięli udział w projekcie „Rezem z rolnikami” w ramach akcji „Młodzież" i pod opieką organizatora, Pani Hedvigi Gulowej oraz czeskich i polskich nauczycieli, przez cały tydzień poznawali tajniki zapomnianych technik stosowanych w rolnictwie wiele lat temu. Młodzież poznała m.in. techniki wyplatania koszy wiklinowych, produkcji serów czy rzeźbiarstwa. Wzięła także udział w nocnym zwiedzaniu skansenu wsi słowackiej oraz ciekawym pokazie tańców ludowych. Ogromnym  sukcesem spotkania projektowego była wspaniała atmosfera w gronie młodzieży, która szybko pokonała bariery językowe i zacieśniała nawiązane przyjaźnie już od pierwszego dnia spotkania projektowego.

Kolejne spotkanie projektowe w ramach akcji „Młodzież” z udziałem szkół w Gracji, Czech i Słowacji oraz Polski zaplanowano dwukrotnie w czasie nadchodzących wakacji 2017.


więcej w galerii:-)
Poprawiony: niedziela, 05 marca 2017 21:57
 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji